Ev bitkisi türleri ve bakımları hakkında bilgiler

Melek Kanadı Begonya ev bitkisi tüleri hakkında

Melek Kanadı Begonya ne zaman çiçek açar?

Çiçekli ev bitkisi türleri

Siklamen, çiçekçilerde iç mekanlarda yetiştirilmek üzere satılan ev bitkisi türleri örneğidir. Bu tür, çoğu yetiştiricinin çiçeklenme döneminden sonra rafa kaldırdığı çiçekli bir saksı bitkisidir, ancak ertesi yıl büyümek ve yeniden çiçeklenmek için uyku döneminde saklanabilirler. Yeşillik çok sık büyür ve rengarenk çiçekler kadar çekicidir.

Süs biberi bitkisi, genellikle meyve öldüğünde dışarıda bakılan çiçekli bir saksı bitkisi olarak iç mekanda yetiştirilir. Meyveler, küçük yıldız şekilli çiçekler veya yapraklardan ziyade bu türün ana çekimidir. Biber yenilebilirken – batıdaki çoğu insan için çok sıcaktır ve ısıdan başka bir şeyden yoksundur. Renkli meyveler ve çeşitli şekillerle birçok çeşidi vardır.

Melek Kanadı Begonya, büyük Begonya cinsi bitkilerden en popüler türlerden biridir. Çiçekler, salkım halinde oluşan, parlak kırmızıdan açık pembeye değişen, oldukça küçüktür. Bu bitkiye (Melek Kanatları) verilen isim kanat şeklindeki yapraklardan kaynaklanmaktadır.

Melek Kanadı Begonya detayları
Melek Kanadı Begonya ne zaman çiçek açar?

Kolay bakılan ev bitkisi türleri

Aloe Vera, sağlık ve güzelliğe olan faydaları ile bilinen sulu bir yaprak bitkisidir. Bunların Afrika kökenli olduğu ve çeşitli ülkelerde ve evlerde yetiştirildiği / yetiştirildiği söyleniyor, çünkü çeşitli koşulları çok iyi tolere ediyorlar. Aloe V, bakımı kolay ve popüler bir bitkidir. Bir kuyuya iyi bakın, o zaman yakında yeni Aloe’lar yaratmak için yavrularınız olacak.

Afrika menekşesi, uygun bakım ve koşullar sağlandığında yılın herhangi bir zamanında çiçek açacak harika bir çiçekli türdür. Bunlarla ilgilenmek daha önce bahsedilenlerden daha zor olabilir, ancak bu sadece biraz daha fazla sevgi ve ilgiye ihtiyaç duydukları anlamına gelir. Bunların en kısa zamanda ölü çiçeklere ve hasarlı yapraklara sahip olması gerekir.

Hemen hemen herkes bir evin içinde bir örümcek bitkisine sahiptir, sahip oldu veya gördü. Bu, en popüler ev bitkilerinden biridir ve yetiştirilmesi çok kolaydır, ancak oldukça fazla ışığa ihtiyacı vardır. Bunları ihmal etmenin tek sorunu (insanların bunu yapmak istememesi değil) gülünç derecede düzensiz görünebilmesidir. Asılı sepet içinde en iyisi görünüyor.

Şanslı bambu bitkisi, güzel ve bakımı kolay, çok popüler bir ev bitkisidir. Dolaylı güneş ışığını sever ama parlak ışığını sever. Kendi ülkesinde (Batı Afrika) yetişen şanslı bambu, 5 fit (veya çok daha fazla) boyunda ve yaklaşık 2 veya 3 fit kadar bir ev bitkisi olarak büyüyebilir. Bunlar suda veya saksı topraklarında yetiştirilir.

Şanslı bambu bitkisi detayları
şanslı bambu bitkisi ne zaman açar?

Evde bakılabilen kaktüs türleri

Yılbaşı kaktüsleri bitkisi, orman türünün en popüler olanıdır ve Paskalya kaktüsü ile benzerlikleri vardır. Bu ikisi arasındaki temel fark, çiçeklerin açtığı dönemdir. Bu, Kasım – Ocak ayları arasında çiçek açar ve Paskalya türü çiçeklerini Nisan veya Mayıs aylarında gösterir.

Peru elması kaktüs aynı zamanda sütunlu kaktüs olarak da bilinir çünkü gövdesi bir sütuna benzer şekilde dik olarak büyür. Bu kaktüslerin bilimsel ve yaygın isimleriyle ilgili bazı karışıklıklar var.

peru elması kaktüs detayları
peru elması kaktüs ne zaman açar?

Tavşan kulağı kaktüs, Bu kaktüslerin merkezi bir gövdesi veya yaprakları yoktur. Kaktüs gövdesini oluşturan tek tek bölümler, ek bölümlerin oluştuğu oval şekilli pedlerdir. Bu yeni bölümler her zaman çiftler halinde büyür ve yeni büyüme alanlarına tavşan kulağı görünümü verir.

Yeni segmentler kırmızı renkte büyür ve büyüdükçe koyu yeşile doğru olgunlaşır. Çiçekler her zaman segment pedlerinin uç uçlarından filizlenecektir. Çiçekler sadece tam olarak oluşmuş segmentlerin bitiş noktalarında tomurcuklanır. Tomurcuklanma ilkbaharın sonlarında başlar. çiçekler, mordan kırmızıya değişen 5 cm uzunluğunda meyvelere dönüşecek.

Aloe vera, saksı dibinden sürekli yeni filizler verecektir. Aloe vera'yı bol güneş alan havadar yerlere bırakınız. Soğuk havaya maruz kaldığı taktirde kökten başlayan çürümeler ve donmalar meydana gelmektedir.
Aloeyi güneşli bir yere koy. Evindeki güneşli bir mutfak penceresi ya da güneşli başka bir yer aloe bitkisi için mükemmeldir. Ayrıca aloe doğrudan güneş ışığı almayan alanlarda açar. Tamamen gölgedeki aloe büyümez, bu yüzden, aloeyi koyacağın yerdeki odanın birazcık güneş aldığından emin ol.
Çeşitli türlerde yetiştirilen begonyaların bazıları desenli yapraklara sahiptir. Milli Eğitim Bakanlığı'nın Begonia Yetiştiriciliği kitapçığında anavatanı Hindistan'ın Assam Bölgesi olduğu söylenen begonyanın Asya'dan Güney Amerika'ya kadar yayılan 900 türü olduğu belirtilmiştir.
begonya bitkinizi doğru bir toprakla buluşturup doğru bir alanda büyütmeye başladıktan sonra dikkat etmeniz gereken en önemli konu sulaması. Toprağının hep nemli kalması gereken bu bitki için kış aylarında daha az, yaz aylarında ise daha çok sulama yapmalısınız.

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir