En kolay Hediye gül kurutma yöntemleri Kuru gül sevenler için en özel bilgiler

gül kurutma yöntemleri nelerdir?

Hediye gül nasıl kurutulur?

Adına şiirler şarkılar yazılan sevgiliye benzetilen gülleri gördüğünüzde içiniz açılır. Herhangi bir bahçede gördüğünüz bu sevgili çiçeklerin birden sevdiğiniz tarafından size hediye edilmesi ne güzel değil mi? Hediye gül almak her kadın için ayrı güzel ayrı anlamlıdır. Sevdiğiniz denince de sadece eşiniz sevgiliniz değil oğlunuzun içinden gelip size hediye gül vermesi bile yeterlidir. Bu yüzden bu hediyeyi kurutmak isteyebilirsiniz. Daha uzun süre kalıcı olması için üretici kadınlar her zaman bir yol bulup onu ölümsüz kılabilirler.

Hediye gül kurutması nasıl yapılır?

Kurutma için çok farklı yönetmeler vardır, güneşte, fırında , mikrodalgada kurutma vb.. gibi bir sürü yöntem sunacağım sizlere ve sizler de bunlar arasından size en kolay gelenleri sunacağım.

gül kurutma yöntemleri nelerdir?
Hediye gül nasıl kurutulur?

Fırında Kurutma

Fırınınızı en düşük ısı ayarına kadar önceden ısıtın ve A4 veya yağlı kağıtla hizalayın. Çiçeklerinizi yerleştirin ve birbirleriyle örtüşmediklerinden yani birbirlerine değmediklerinden emin olun. Bunları fırına koyun ve nemin buharlaşması için kapağı çatlak bırakın. Güllerin tamamen kuruması için tipik olarak sekiz ila on iki saat gerekir. Onlara baskı yapacaksanız, tüm nem dışarı çıkmamışsa sorun değil.

Mikrodalgada Kurutma

Çiçekleri mikrodalgada kurutmak için silika kumu ve çiçeklerinizin sığacağı mikrodalgada güvenli bir kaba ihtiyacınız olacak (çiçekleri istediğiniz boyutta kesebilirsiniz). Kase içinde, çiçekleri silis kumu ile tamamen çevreleyin, ardından bir bardak su ve kabı mikrodalgaya koyun ve 30 saniyelik aralıklarla kapağı açın ve kapatın. Hediye güllerin kuruma süresi tamamen çiçeğe bağlıdır, ancak genellikle toplam iki veya üç dakika sürer.

gül kurutma hakkında ipuçları nelerdir?
gül kurutma yöntemleri nelerdir?

Arabanızın Bagajında hediye gül Kurutma

Sıcak ve güneşli bir günde, bir arabanın bagajı çiçekleri kurutmak için mükemmel bir yer olur. Güvenli bir şekilde bozulmadan kalmaları için parşömene (a4 kağıdı) sarın ve arabanızın bagajına kapatın. Sıcak ve güneş ışığından uzak olacaklar. Sıcak bir günde, gün batımına kadar hazır olmaları gerekir.

Bir Kurutucuda Kurutma (meyve kurutucu)

Kurutulmuş meyve yapmak için kullanılanlar gibi bir kurutucunuz varsa, çiçekleri kurutmak için de kullanabilirsiniz. Kurutucuda çiçeklerin üst üste gelmediğinden emin olun. Yaklaşık 100 dereceye ayarlayın. Çiçekleri birkaç saat kurutabilir ve ardından bir kitapta veya ütüyle bastırarak kurutmaya devam edebilir veya kurutucuyu çiçekleri birkaç saat kurutacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Sıkıştırmadan en iyi sonucu alan çiçekler, daha az hantal çiçek açan veya krizantem, papatya ve alstroemeria gibi doğal olarak düz yüzlü olanlardır. Daha kalın bir çiçeğe basmaya karar verirseniz, önce onu makas veya bıçakla ortadan ayırmanızı öneririz.

gül kurutma yöntemleri nelerdir?
Gül nasıl kurutulur?

Güneşte hediye gül kurutma

• Tüm yaprakları koparın.
• Sapların altını bir araya getirin, böylece güller yayılır. Sapları alt kısımdan ip veya sicim ile birbirine bağlayın.
• Kuru ve karanlık bir yere gülleri baş aşağı asın. Tamamen kuru olduklarından emin olmak için iki ila üç hafta asmalarına izin verin.
Tadını Çıkarmak ve Korumak için Taze Kurutulmuş Gül Buketler
Çiçekleri kurutma ve presleme sanatı asla modası geçmeyecek çünkü evde preslenmiş veya kurutulmuş çiçekleri kullanmanın ve sergilemenin çok güzel yolları var. Bir çelenk üzerinde, potpuri yapmak için, başka bir yüzeye dekuprelenmiş veya botanik bir çerçevede duvara asılmışlar.

Kurutma için çok farklı yönetmeler vardır, güneşte, fırında , mikrodalgada kurutma vb. gibi bir sürü yöntem vardır.
fırına koyun ve nemin buharlaşması için kapağı çatlak bırakın. Güllerin tamamen kuruması için tipik olarak sekiz ila on iki saat gerekir.
a4 kağıdına sarın ve arabanızın bagajına kapatın. Sıcak ve güneş ışığından uzak olacaklar. Sıcak bir günde, gün batımına kadar hazır olmaları gerekir.

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir