Doğum günü hediyesi için çiçek çeşitleri

Sevdiklerinizin doğum günü için çeşitli çiçekler seçebilirsiniz. İşte bazı seçenekler: Orkide, Gerbera, Lale ve Karanfil. Eğlenceli, eğlenceli bir hava veren bir çeşit seçin. Bu çiçekler, herhangi bir alıcıyı ekstra özel hissettirecek. Ayrıca sevginizi ve minnettarlığınızı ifade etmenin harika bir yoludur.ööö

Karanfil

Doğum günün kutlu olsun karanfiller, sevginizi ve takdirinizi iletmenin güzel bir yoludur. Geleneksel bir Ocak doğum çiçeğidir ve çiçek aranjmanları için mükemmeldir. Karanfiller ayrıca mükemmel bir kokuya sahiptir ve ucuzdur. Bununla birlikte, karanfiller çiçek aranjmanlarında aşırı kullanıldığı için kötü bir rap aldı ve bazılarının sınıftan yoksun olduğuna inanmasına neden oldu.

Gerberalar

Gerberalar parlak ve renklidir, bu da onları doğum günü çiçekleri olarak mükemmel bir seçim haline getirir. Çeşitli renk ve boyutlarda gelirler ve geniş yaprakları bir ayçiçeğinin taç yaprakları gibi yayılır. Bu çiçekler, hayatı bir aranjmana sokmak için harikadır. Ayrıca çok dayanıklıdırlar ve çoğu kesme çiçekten daha uzun süre dayanırlar.

Orkide

Özel birine mükemmel bir doğum günü hediyesi vermek istiyorsanız, ona orkide hediyesi vermeyi düşünün. Bu güzel çiçek güzelliği, çekiciliği ve aşkı sembolize eder. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok orkide çeşidi vardır ve her birinin kendine özgü sembolizmi vardır. Örneğin sarı orkide mutluluğu temsil eder ve yeşil orkidenin sağlığı temsil ettiği söylenir. Pembe orkide ise zarafeti ve oyunculuğu simgeliyor.

Glayöl

Sevdiğiniz kişinin Ağustos doğum günü varsa, ona Glayöl mutlu yıllar çiçekleri almayı düşünün. Bu bahçe çiçeği şans ve hatırayı simgelemektedir. Aynı zamanda cesaret, güç ve canlılığın bir sembolüdür. Adı, “kılıç” anlamına gelen Latince “gladius” kelimesinden gelir ve tarihsel olarak kılıç taşıyan Roma gladyatörleriyle ilişkilendirilmiştir. Efsaneye göre, gladioli gladyatörlerin kanından büyür.

Yıldız çiçeği

Eylül ayında doğum gününüzü kutluyorsanız, aster doğum günü çiçeği için güzel bir seçim yapar. Zengin bir kültürel tarihi temsil ederler ve Sabır, Zarafet ve Zarafet ile ilişkilendirilirler. Asterler ayrıca iyi şans tılsımı olarak kabul edilir.

Kokina

Özel bir günde sıcak dileklerinizi ifade etmenin bir yolunu arıyorsanız, sevdiklerinize kokina doğum günü çiçeği hediyesi göndermeyi düşünün. Yüzlerce kutsal tür vardır ve çoğu büyük yaprak dökmeyen çalılar veya küçük ağaçlardır. Görünüşleri farklıdır ve çeşitli yaprak şekillerine ve boyutlarına sahiptirler. Bazı çeşitler derin loblu yapraklara sahipken, diğerleri büyük, parlak yapraklara sahiptir. Hollies dioiktir, yani ayrı erkek ve dişi bitkiler vardır. Dişi bitkiler, hepimizin sevdiği gösterişli kış meyvelerini üreten bitkilerdir.

Nergis

Nergis çiçeği güzel bir bitkidir ve hoş bir hediyedir. Minik çiçekleri, sarı ve beyaz merkezlerle zıt renklere sahiptir. Hem ılıman hem de tropikal iklimlerde yetişir. Yaprakları parlak ve düzgün dallara sahiptir. Çiçeklerinin dört yaprağı vardır ve genellikle kış aylarında iç mekanlarda zorunlu bir ampul olarak yetiştirilir. Çiçeğin birçok kültürel anlamı vardır. Narcissus, güzel bir bitki olmasının yanı sıra, sadakat ve uyum sağlamanın da simgesidir.

gül kurutma yöntemleri nelerdir?
Hediye gül nasıl kurutulur?

Süsen

Birine doğum gününde vermek için romantik bir çiçek arıyorsanız, süsen kesinlikle işinizi görecektir. Bu çiçekler Şubat doğum günleri için en popüler seçimdir ve birçok farklı renkte gelir. Yüzlerce çeşidi olmasına rağmen, irisin ana rengi mavidir. Çiçek, inancı, cesareti ve bilgeliği simgeleyen üç dik taç yaprağı olduğu için ‘flor de lis’ olarak bilinir. İrisin derin rengi, baharın zenginliğini sembolize eder. Buna karşılık, süsenlerin beyaz ve mor renkleri, kışın geçmişinin hatırasını sembolize eder. Süsenler, sembolizmlerine katkıda bulunan altın renginde de mevcuttur.

Sende sevdiklerine Türkiye’nin en kaliteli online çiçekçisi ile doğum günü hediyesi göndermek istersen hemen kadıköy çiçek gönder!

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir