Papatya anlamı nedir? Tüm Detaylar İçin Tıkla

papatya anlamı

Papatya anlamı

Papatya anlamı nedir? Kimlere hediye edilir?

İlkbahar gelince parkları, bahçeleri ve çiçekçileri şenlendiren papatyalar şarkılara ve şiirlere konu olmuş ve birçok aşk hikayesine de ortak olmuştur. Doğal güzelliği ile sevilen ve her göreni mutlu eden papatya anlamı masumiyet ve saflıktır. İlişkilerde aranılan masumluk ve hissedilen duyguların saflığı nedeniyle en güzel aşk konularına papatya çiçeği daima konulmuştur. Seveni çok olunca da taze taze toplanan papatyalar buket haline getirilir ve özellikle de ilk tanışma günlerinde erkeklerin ellerinde görülürler.

Tanışma hediyesi olarak görme nedenimiz ilk tanışma hediyesi olarak erkekler ne alacaklarını bilemeyip bazen sıkıntı çekebilirler. Hediye almayı da çok istedikleri için onlara öneri olarak sunmak istedik. Her çiçek rengi bir anlama sahip olduğu için papatyanın da renk renk anlamları vardır.

Papatya kime verilir?

Papatya renklerinin anlamı

  • Sarı papatya anlamı; saf aşk ve koşulsuz sevgidir. Beyaz papatyadan daha nadir görüldüğü için aşk anlamında daha büyük derinliği yansıtırlar bu nedenle henüz tanışma aşamasında iseniz beyaz papatya hediyesi ile yetinmeyi tercih edip ilerleyen dönemlerde sarı papatya hediyesi ile sevgilinizin kalbini fethedebilirsiniz.
  • Beyaz papatya anlamı, başımıza taçlar yapıp çocukken oynadığımız papatyalar büyüyünce de bizleri mutlu etmeye devam ederler ve beyaz papatya anlamı masumluk ve çıkarı olmadan birini sevmektir. Bu sevgi papatyayı hediye ettiğiniz kişiye göre değişebilir. Anne sevgisi, abla sevgisi, kardeş sevgisi ve aşk olabilir. Bu nedenle papatyalar herkese hediye olarak sunulabilirler.
Papatya anlamı nedir?

Bu yazımızda papatya çiçeğinin anlamı nedir yanıtlamış olduk ve kimlere hediye edildiğini belirttik. Papatya çiçeğini dilerseniz yapay dilerseniz de canlı olarak tercih edebilirsiniz. Çabuk solmaları nedeniyle genel olarak buket içlerinde yer alan papatyalar yapay tercih edildiğinde her şekilde önümüze çıkabiliyorlar.

Uzun süreli bir hediye ya da evinize bir dekor olsun istiyorsanız şık kaseler, vazolar ve heykeller içlerinde yer alan papatyaları tercih edebilirsiniz. Hediye olarak verdiğinizde alıcınız papatya ne anlama gelir sorusunun yanıtını çok iyi bildiği için çok mutlu olup size teşekkür edecektir. Çiçek hediye ederek asla bir kişiye yanlış yapmış olmazsınız.

Papatya anlamı; Doğal güzelliği ile sevilen ve her göreni mutlu eden papatya anlamı masumiyet ve saflıktır.
Sarı papatya anlamı; saf aşk ve koşulsuz sevgidir. Beyaz papatyadan daha nadir görüldüğü için aşk anlamında daha büyük derinliği yansıtırlar bu nedenle henüz tanışma aşamasında iseniz beyaz papatya hediyesi ile yetinmeyi tercih edip ilerleyen dönemlerde sarı papatya hediyesi ile sevgilinizin kalbini fethedebilirsiniz.

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir