Havayı hangi bitki temizler? Temiz Hava için bu bitkileri besleyin…

örümcek bitkisi havayı temizler mi?

Evde bitki bakmayı seviyorsanız sağlığınıza dikkat etmek adına hangi çiçeği bakmalıyım ve doğru şekilde nasıl bakılır gibi sorular dışında hangi bitki havayı temizler gibi sorulara da sahipsiniz demektir. Havayı temizleyen bitkiler şanslıyız ki sayı olarak çok fazlalar. Bakımı kolay olan bitkileri özellikle yazmak istedim. Oksijen sağlığımız için çok önemli ve oksijen üreten bitkiler için okumaya devam edin.

Evinizdeki toksinleri azaltmak mı istiyorsunuz? Genellikle göremediğiniz mikroplar ve toksinler en zararlı olanlardır, ancak ne yazık ki bu hava temizleme tesisleri toksinleri atmanıza ve hava kalitesini iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

Havayı Hangi Bitki Temizler? Havayı temizleyen bitki türleri…

Şeytan sarmaşığı

pothos veya altın pothos olarak da bilinen şeytanın sarmaşığı, evdeki yaygın toksinlerle savaşacak, yetiştirilmesi kolay bir iç mekan bitkisidir. Basamaklı dalları olan herhangi bir odaya anında renk katar ve suda, saksılarda ve asılı sepetlerde iyi büyür. Ayrıca yürekli filodendronu öldürmenin hayatta kalmaktan daha zor olduğu söyleniyor !

şeytan sarmaşığı nasıl sulanmalıdır?
Şeytan sarmaşığı nasıl bakılmalıdır?

Barış Zambağı ( Spathiphyllum )

Spathiphyllum olarak da bilinen barış zambakları , bakımı kolay ve iddiasız bir bitkidir. Parlak yeşil yaprakları, özellikle düşük ışıklı noktalar olmak üzere her odaya mükemmel bir katkı sağlar. Onları haftalık suyla mutlu edin ve büyümeyi ve o muhteşem beyaz çiçekleri desteklemek için baharda yavaş salınan bir gübre ile gübreleyin.

 

Örümcek Bitkisi ( Chlorophytum comosum )

Örümcek bitkileri, yeni başlayanlar ve bitkiler söz konusu olduğunda kötü bir geçmişe sahip olanlar için mükemmel bir seçimdir. Dolaylı güneş ışığında gelişirler ve hemen hemen her koşulda hayatta kalırlar (2 dereceye kadar düşük sıcaklıklarda hayatta kaldıkları bilinmektedir). Örümcek bitkileri ayrıca örümcek adı verilen yavru örümcek bitkilerinin sürgünlerini de gönderir.

örümcek bitkisi hakkında
örümcek bitkisi havayı temizler mi?

Krizantemler (Krizantem morifolium)

Aksi takdirde disbuds veya anneler olarak bilinen krizantemler sadece çiçek aranjmanına harika bir katkı olmakla kalmaz, aynı zamanda evinizde harika görünürler ve çevredeki en iyi hava temizleyicilerden biri olarak bilinirler. Büyümesi daha zor olan hava temizleyicileri arasındadırlar, ancak getirisi güzel renkli çiçeklerdir. İyi hava akışı, parlak dolaylı güneş ışığı ve yalnızca ılık suyla sulamanın tadını çıkarırlar, böylece içecekler arasında tamamen kurumalarına izin verilir.

Aloe Vera (Aloe vera veya A. barbadensis)

Aloe Vera , yalnızca yaraları onaran ve güneş yanığına yardımcı olan anti-enflamatuar özellikleri için kullanışlı değil, aynı zamanda harika bir hava temizleyici olduğu da ortaya çıktı. Sıcak ve iyi aydınlatılmış odalarda gelişirler, zararlı kimyasalların miktarı aşırı olduğunda yapraklarında kahverengi lekeler oluşur.

Yılan Bitkisi / Kayınvalidenin Dili (Sansevieria trifasciata)

Kaynana Dili olarak da bilinen Yılan Bitkileri , iki metre yüksekliğe kadar büyüyebilen etli bir bitkidir. Dayanıklı ve bakımsızlıkla büyüyen, az bakım gerektiren bir bitkidir. Onları günde birkaç saat parlak hatta doğrudan ışığa toleranslı bir yere koyun. Kuru koşullarda geliştiklerinden aşırı su vermemeye dikkat edin.

yılan bitkisi havayı temizler mi?
havayı hangi bitki temizler?

Ficus / Ağlayan İncir (Ficus benjamina)

Ficus, güneydoğu Asya’ya özgüdür ve en yaygın olarak iç mekanlarda yetişen Ağlayan İncir, iki ila 10 fit boyunda büyüyebilir. Diğer çoğu hava temizleyici gibi ficus da parlaklığı, doğrudan güneş ışığını ve haftalık olarak sulanmayı, içecekler arasında tamamen kurumayı tercih eder.

Ananas Bitkisi

NASA’nın yakın zamanda yaptığı bir araştırma, ananas bitkilerinin horlamaya gerçekten son verebileceğini ortaya çıkardı . NASA, havadan herhangi bir toksin atmazken, “ananas bitkilerinin oksijen ürettiğini ve gece hava kalitesini artırarak uyku kalitesini artırıp bu horlamaları ortadan kaldırabileceğini” iddia ediyor. Bu bitkiler çok dayanıklıdır ve çok az su ile hayatta kalırlar ancak dikkatli olun dona karşı koyamazlar, soğuktan nefret ederler.

Sizde bitkiler hakkında dah fazla fikir sahibi olmak istiyorsanız cicektaze.com adresini ziyaret edebilirsiniz..

pothos veya altın pothos olarak da bilinen şeytanın sarmaşığı, evdeki yaygın toksinlerle savaşacak, yetiştirilmesi kolay bir iç mekan bitkisidir. Basamaklı dalları olan herhangi bir odaya anında renk katar ve suda, saksılarda ve asılı sepetlerde iyi büyür.
Parlak yeşil yaprakları, özellikle düşük ışıklı noktalar olmak üzere her odaya mükemmel bir katkı sağlar. Onları haftalık suyla mutlu edin ve büyümeyi ve o muhteşem beyaz çiçekleri desteklemek için baharda yavaş salınan bir gübre ile gübreleyin.
Örümcek bitkileri, yeni başlayanlar ve bitkiler söz konusu olduğunda kötü bir geçmişe sahip olanlar için mükemmel bir seçimdir. Dolaylı güneş ışığında gelişirler ve hemen hemen her koşulda hayatta kalırlar

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir