Her bütçeye uygun, en hesaplı En ucuz hediyelik eşyalar

teraryum nasıl yapılır?

Birine hediyelik eşya almak istiyorsunuz fakat bütçeniz az ya da bu yıl ki tasarruf planınızda hediyelik eşyalara yer olmayabilir. Bu yüzden ucuz hediyelik eşyalar konusunda sizlere yardımcı olmak adına buradayım. Hem sevdiklerinizi unutmayıp onları mutlu edecek hem de bütçenizi zorlamayacaksınız.

Kendin yap ucuz hediyelik hediyelikler

Kendin yaparak hediye üretmek hem manevi yönden daha değerli hem de bütçe olarak daha az harcama demektir. Teraryum gibi hem kolay yapılan hem de bütçeyi zorlamayan hediyelikler ile sevdiklerinizi mutlu etmek çok kolay. Teraryumu öğretmenler günü, anneler günü, yeni ev , yeni bebek ve her konuda tasarlayabilirsiniz.

Teraryum yapımı

BİR TERARYUM YAPMAK İÇİN NEYE İHTİYACINIZ VAR?

Şaşırtıcı bir şekilde, güzel bir teraryumu bir araya getirecek pek bir şey yok. İşte döküm:

 • Cam kap (kapaklı veya kapaksız)
 • Çakıl Taşları
 • Bahçecilik kömürü
 • Toprak
 • Bitkiler

Taş ve yosun (isteğe bağlı)

 • Teraryum yapmak oldukça kolaydır. Teraryum tesisiniz için ideal bir ortam oluşturduğunuzdan emin olmak için izlemeniz gereken birkaç basit adım vardır. İşte bir teraryum yapmak için gerekli adımların bir özeti.
 • Bitkilerinizi ve istediğiniz bitki sayısını seçin. Farklı renk ve yüksekliklere sahip, ancak benzer güneş ve su gereksinimlerine sahip tuhaf miktarda bitki seçin.
 • Bitkilerinize uyacak bir kap bulun. Bitkilerin kabın kenarlarına değmeyeceğinden emin olun.
 • Bitkilerinizin oturmasını istediğiniz yüksekliği belirleyin. Bu, büyük ölçüde kabınızın boyutuna ve şekline bağlı olacaktır.
 • Fazla suyun bitkilerinizin köklerine zarar vermemesini sağlamak için drenaj tabanı olarak bir inçlik küçük kayalar ve çakıl taşları yerleştirin. Bu katman, kabınızın boyutuna bağlı olarak daha kalın olabilir
 • Toprağın çakıl taşlarının çatlakları arasına düşmemesini sağlamak için bir yosun tabakası yerleştirin
 • Eko-sistemde dolaşırken suyu arıtmaya yardımcı olmak için 1/2 inç aktif kömür tabakası ekleyin
 • Teraryumunuzun bir sonraki katmanına saksı toprağı ekleyin. Teraryum bitkinizin nakline hazırlanmak için küçük bir delik açmak için küçük bir kürek veya kaşık kullanın.
 • Teraryum bitkinizi orijinal kabından çıkarın ve eski toprağın bir kısmını çıkarın. Yeni toprağa yerleştirmeden önce kökleri hafifçe sallayın. Kökleri saksı toprağı ile nazikçe örtmek için kürek kullanın. Bitki kökleri ile toprak arasında hava boşluğu olmamasına özen gösterin.
 • Teraryumun son katmanı için toprağınızın üstüne küçük çakıl taşları veya bir kat yosun ekleyin.
 • Teraryumunuzu bitirmek için kaba başka dekoratif ögeler ekleyin.
 • Bitkilerinize yeterli su ve güneş ışığı sağlayın.

Ahşap Boncuk Anahtarlık

Bu basit anahtarlıklar ile klasik bir batı havası yakalayın. Pastel ahşap boncukları deri ipin üzerine geçirin (veya kendiniz boyayın), ardından uçları sağlam bir şekilde bağlayın. Bu, bir parti için harika bir zanaattır — sarf malzemeleri ucuzdur ve her misafir kendi parçasını kolayca kişiselleştirebilir.

ahşap anahtarlık nasıl olmalıdır?
ahşap anahtarlık nasıl yapılır?

Püskül Anahtarlık

kendin yap püskül anahtarlığını bir araya getirin ve en sevdiğiniz çantanıza uyacak şekilde özelleştirin . Bir ışıltı dokunuşu için birkaç cam boncuk ekleyin ve bunlar o kadar profesyonel görünecek ki, her renkten bir tane yapmak isteyeceksiniz.

Ahşap Monogram Anahtarlık

En hazırlıklı dostlarınız için kendi renk bloke edilmiş, monogramlanmış anahtar zincirlerinizi oluşturun. Renk düzenini deri püskül ile koordine edecek şekilde özelleştirin, her ikisini de bir anahtarlığa takın ve bu tamamen kendin yap hediyesiyle alıcılarınızı şaşırtın.

ip anahtarlık nasıl olmalıdır?
ip anahtarlık hediyesi nasıl yapılır?

İp Püskül Anahtarlık

Bir dizi koordine anahtarlık püskülü yapmak için çok yönlü bir pamuk ipi kullanın. Aşınmış ipi nakış ipine sararak birkaç renk koordinat çizgisi eklemek için bitirin.

 

Cam kap (kapaklı veya kapaksız) Çakıl Taşları bahçecilik kömürü Toprak Bitkiler
Teraryum, Ahşap Boncuk Anahtarlık, Püskül Anahtarlık, Ahşap Monogram Anahtarlık, İp Püskül Anahtarlık yapılabilecek alternatifler arasındadır.
Bu basit anahtarlıklar ile klasik bir batı havası yakalayın. Pastel ahşap boncukları deri ipin üzerine geçirin (veya kendiniz boyayın), ardından uçları sağlam bir şekilde bağlayın.

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir