Başarılı web siteleri için 6 ücretsiz Seo Analiz Aracı

ücretsiz Seo Analiz

ücretsiz Seo Analiz

Analizden değerlendirmeye: En iyi Ücretsiz SEO analiz Aracı için harika ip uçları!

Bir web sitesinin başarısı birçok faktöre bağlıdır. Dijital dünyanın olanakları, özellikle web görünümlerinde henüz yolun başında olanları bunaltabilir. Ücretli veya ücretsiz seo araçlarının kullanımı, özellikle küçük sayfalar için gerekli bilgi birikimi olmadan kolay değildir. Bu nedenle, başlamanıza yardımcı olmak için, basit yöntemlerle başarılı web sitelerini çalıştırmanız için size 10 ücretsiz araç sunuyoruz.

Herkesin bildiği popüler SEO Analiz Araçları yerine ( google search console, semrush, ahrefs ve Moz) çok fazla kişinin bilmediği ve ücret ödemeden faydalanabileceği araçları derlemeye çalıştık.

1. Seorch.de – Ücretsiz SEO temel analizi

SEO’da İlk adım, net bir strateji oluşturmaktır. Bu da sizin tarafınızdan kapsamlı bir analiz gerektirir. Başka bir deyişle, web sitem şu anda nasıl yapılandırılmıştır? Hangi noktalar en yüksek optimizasyon potansiyeline sahiptir? Tam olarak nereden başlayabilirim? Gibi soruları seorch ile gözden geçirebilir bir strateji oluşturabilirsiniz.

Seorch ile web sitenizin mevcut durumu hakkında kapsamlı bir genel bakış elde edersiniz.

Diğer araçlardan (Google, Facebook, Wayback Machine, vb.) gelen verilere dayanarak, sayfanızın teknik ve içerikle ilgili SEO yönlerine göre net bir değerlendirmesini alacaksınız. Bu sayede uzun vadede hangi hedefe ulaşmak istediğinize bağlı olarak sitenizi adım adım optimize edebilirsiniz.

2. Keyword-tools.org – Arama Hacmi Kontrolü

Bir sayfanın içeriği, sayfanızdaki en önemli kriterlerden biridir. İçerik sadece yüksek kalitede olmamalı, aynı zamanda arama motoru için kullanımı kolay olmalıdır. Burada kullanıcının ne aradığını bilmek önemlidir. Hangi arama terimlerini giriyor? Dikkatli anahtar kelime araştırması bu nedenle çok önemlidir. Anahtar kelime-tools.org aracını kullanarak, tek tek anahtar kelimelerin aylık arama hacmini belirleyebilirsiniz. Ayrıca, rekabet hakkında daha fazla anahtar kelime fikirleri ve ilgili bilgiler alacaksınız. Genel olarak, kullanıcılarınıza mümkün olan en iyi içeriği sunmak ve böylece kendinizi rekabette öne çıkarmak için iyi bir başlangıç noktasıdır. Bu ücretsiz sürüm, günde yalnızca 5 anahtar kelimeye kadar araştırma yapmanıza izin verir.

Memnun kalmanız durumunda ücretli sürümlerinden satın alabilirsiniz.

3. Textanalyse-tool.de

Bir sayfa için doğru anahtar kelimeyi belirledikten sonra sıra uygun içeriği oluşturmaya geldi. Metin analizi aracıyla, metni anahtar kelime yoğunluğu ve okuyucular için anlaşıla bilirlik açısından her zaman nasıl iyileştirebileceğiniz konusunda bir dizi ipucu ve püf noktası alacaksınız. Metninizi alana yapıştırın ve hala iyileştirilmesi gereken yerleri düzenleyin.

Metni arama motoru için değil, kullanıcı için yazmanız gerektiğini unutmayın. Okuyucularınız için ne kadar alakalı bilgi sunabilirseniz, Google bu yaklaşımı daha yüksek bir sıralama konumu ile o kadar çok ödüllendirir.

4. Answerthepublic.com

Hâlâ uygun konular arıyorsanız, answerthepublic içerik fikirleri toplamak için iyi bir yaklaşımdır. Google Suggest’in algoritmasını temel alan araç, anahtar kelime araştırmasını ve beyin fırtınasını bir arada birleştirir. Özellikle görsel işleme, kullanıcının hedef grubun arama niyetlerini tanımasını kolaylaştırır. Sonuç: İyi bir içerik stratejisi anlayışı için yararlı bir araçtır. Web sitenizdeki soruları ve açıklamaları alın ve bu temelde ziyaretçilerinizin ve okuyucularınızın bilgi susuzluğunu giderin.

5. Kuku.io – Sosyal medya tam kontrol altında

Popüler sosyal medya kanallarında aktif iseniz, özellikle belirli bir sosyal medya stratejisi izlemek istiyorsanız, idari çaba küçümsenecek bir şey değildir. Günlük işleri basitleştirmek için, örn. En popüler sosyal medya platformlarındaki tüm etkinlikleri bir bakışta kaydeden Kuku.io. Gönderiler bu kullanıcı arayüzü aracılığıyla kontrol edilebilir, organize edilebilir ve ölçülebilir bir şekilde analiz edilebilir. Sadece deneyin ve Kuku’nun kolay kullanımından yararlanın.

6. Openlinkprofiler.org – Ücretsiz bir araç olarak bağlantı analizi

Geri bağlantılar, ilgili sayfanın popülerliği ve önemi ve hangi sayfaya yönlendirildiği hakkında bilgi sağlar. Google, arama sonuçlarında konumlandırırken bunu dikkate alır, yani diğer ilgili web siteleri, sayfanıza bağlantı vererek kendi sayfalarını “tavsiye eder”, Google bunu olumlu olarak değerlendirecektir. openlinkprofiler ile kendi geri bağlantılarınızı analiz edebilirsiniz. Düşük kaliteli geri bağlantıları, bağlantı metinlerini ve geri bağlantılarınızın bağımsız kaynaklarını kontrol etmek için aracı kullanın.

Ücretli seo araçları gibi çok geniş kapsamlı bilgi vermese de oldukça faydalı bilgilerin sunulduğunu bilmenizi isteriz.

Rakiplerin backlink profili de aynı prensipte analiz edilebilir. Araç, bağlantı kurmanızı uygularken, büyük rakiplerin bağlantıları gibi tüm bağlantıları başarılı bir şekilde eşleştirmek için pratik bir yol sunar. Benim düşünceme göre, ücretsiz bir araç olarak kapsamlı özellikler sunduğundan, sayfa dışı ölçümleriniz için çok güçlü bir araçtır.

Bu araçların yanı sıra google search console, semrush, ahrefs ve Moz gibi popüler araçlar ile de ücretsiz denetimler yapabileceğiniz seçenekler vardır.

Kaynak: https://kenankahya.com.tr/

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir