En güzel Çiçek Aranjmanı Çeşitleri… Çiçekseverlere özel…

eliptik çiçek aranjmanları nasıl olmalıdır?

eliptik çiçek aranjmanları bakımı nasıl yapılır?

Fan şeklinde,Çiçek aranjörlerinin en çok kullandığı klasik çiçek aranjman tarzlarından biridir. Bu çiçek aranjmanında çiçekler ve yapraklar yelpaze şeklinde dizilmiştir. Yapraklar çiçek dilimleri gibidir. Bu çiçek aranjmanında farklı renkte çiçekler de kullanılmaktadır. Bu tür çiçek aranjmanı için aynı veya farklı renkteki çiçek türleri kullanılır. Çiçek aranjmanları içindeki boş alan dolgu maddeleri kullanılarak doldurulur. Bunlar harika şekil ve boyutta muhteşem görünüyor. Bu nedenle bu çiçek aranjmanı oldukça popülerdir.

çiçek aranjmanlarına nasıl bakılır?
çiçek aranjmanı çeşitleri nelerdir?

Eliptik çiçek aranjmanı

Bu tür çiçek aranjmanında çiçekler elips şeklinde yerleştirilir ve dizilir . Bu amaçla yaygın olarak kullanılan çiçekler güller, ayçiçeği, yıldız çiçeği, lotus, yumrular, zambaklar ve çok daha fazlasıdır. Bu nedenle, bu amaçla sadece parlak çiçekler kullanılır. Çiçekler parlak ve tatlı kokulu. Bunlar çoğunlukla buket düzenlemesidir ve doğum günü, düğün ve diğer partilerde sunulmak için idealdir. Bunlar görünüşte gerçekten çekici. Bu çiçek aranjmanı amacı için çiçeklerin en iyi renk kombinasyonu kullanılmaktadır.

Dikey çiçek aranjmanı

Çiçek sepetlerinde olduğu gibi buketlerde de en çok kullanılan çiçek aranjmanlarından biridir. Bu aranjmanlarda farklı çiçek türlerinin çeşitli renk ve şekillerdeki karışımı ve kombinasyonu kullanılır. Bu özel çiçek aranjmanı tüm çiçek aranjmanları, çiçekçi firmaları ve dünyanın her yerindeki müşteriler tarafından sevgiyle karşılanmaktadır.

Yatay çiçek aranjmanı

Aynı zamanda dünya çapında tanınmış çiçekçi firmaların çiçek tasarımcıları tarafından kullanılan çok yaygın bir çiçek aranjmanıdır. Bu tür çiçek aranjmanı yardımıyla farklı renkteki çiçekler sıra veya zikzak şeklinde dizilir. Bu amaçla genellikle güçlü kokulu veya hoş kokulu çiçekler kullanılır.

çiçek aranjmanları satın alırken nelere dikkat edilmelidir?
çiçek aranjmanları hediye edilir mi?

Üçgen çiçekler

Adından da anlaşılacağı gibi üçgen şeklinde çiçek aranjmanıdır. Bu şekli oluşturmak için çiçek demetinin tamamı üçgen şeklinde kesilir ve budanır . Bu çiçek aranjmanları genellikle ortada büyük bir çiçeğe sahiptir ve bu da çiçek aranjman demetinin güzelleşmesine katkıda bulunur. Bu çiçekler, parlak ve şeffaf selofan kağıtlarla kaplı parlak çiçek buketleri halinde düzenlenmiştir.

Hilal çiçek aranjmanı

Bu tür çiçek aranjmanı, taze koparılmış yeşil yapraklı çiçeğin ve gövde dolgusunun bir çiçek sepeti aranjmanında kullanıldığı C tipi çiçek aranjmanı olarak da bilinir. Bu çiçek aranjmanına sahip çiçek sepeti çok güzel ve muhteşem görünüyor. Bunlar genellikle parlak çiçek sargıları ve yapraklarla desteklenir ve çiçekler ipek, saten renkli kurdeleler ile bağlanır.

eliptik çiçek aranjmanları nasıl olmalıdır?
eliptik çiçek aranjmanları bakımı nasıl yapılır?

‘S’ şeklindeki çiçek aranjmanı

‘S’ şeklinde olan çiçek aranjman türüdür. Bunlar çiçek buketleri ve sepetleri şeklinde düzenlenmiştir. Bunlar genellikle boyut olarak büyüktür ve her durumda veya kutlamada sunulabilir. Bunlar çiçek standlarına yerleştirilir ve dik görünür. Bu aranjman için çok sayıda çiçek dolgulu yaprak da kullanılır. Bu çiçek aranjmanının yerleştirildiği yerin tüm görünümü değiştirilir.

Oval şekilli çiçek aranjmanı

Bu tür çiçek aranjmanı oval şekillidir ve EgzotikGüzellik1dünyanın birçok tanınmış çiçekçi organizasyonu tarafından şiddetle tavsiye edilir . Çiçekler, yeşil saplar ve yapraklar oval bir şekilde kesilip kırpılarak buketler, sepetler ve salkımlar gibi farklı çiçek aranjmanlarına ustalıkla yerleştirilir. Çiçek aranjmanı dışarıdan çok yoğun ve gür görünüyor. Bu nedenle çok güzel görünüyor. Bu çiçek aranjmanı, iç dekorasyon amacıyla ve ayrıca dünyanın farklı bölgelerinde tören salonu dekorasyon amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır.

Çağlayan çiçek aranjmanı

Muhteşem ve gür bir çiçek aranjmanıdır. Bu çok özel çiçek aranjmanını hazırlamak için çiçekler, yapraklar ve sapların yanı sıra bol miktarda taze yeşil çim de kullanılır. Bunlar çoğunlukla çiçek buketleri şeklinde düzenlenir ve tüm dinlerin evlilik yıldönümlerinde ve düğün törenlerinde sunulur. Çiçek aranjmanının ferah kokusu ve muhteşem rengi, düğün törenini daha unutulmaz ve keyifli hale getiriyor. Bu nedenle, tüm dünyada çok popüler.

 

Bu tür çiçek aranjmanında çiçekler elips şeklinde yerleştirilir ve dizilir . Bu amaçla yaygın olarak kullanılan çiçekler güller, ayçiçeği, yıldız çiçeği, lotus, yumrular, zambaklar ve çok daha fazlasıdır.
Çiçek sepetlerinde olduğu gibi buketlerde de en çok kullanılan çiçek aranjmanlarından biridir.Bu özel çiçek aranjmanı tüm çiçek aranjmanları, çiçekçi firmaları ve dünyanın her yerindeki müşteriler tarafından sevgiyle karşılanmaktadır.
Aynı zamanda dünya çapında tanınmış çiçekçi firmaların çiçek tasarımcıları tarafından kullanılan çok yaygın bir çiçek aranjmanıdır. Bu tür çiçek aranjmanı yardımıyla farklı renkteki çiçekler sıra veya zikzak şeklinde dizilir. Bu amaçla genellikle güçlü kokulu veya hoş kokulu çiçekler kullanılır.

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir